اطراف هتل مشهد

cek

ارگ تهران

مجموعه تاریخی ارگ تهران که در دوران صفویه بنا شده است ده هزارمین اثر ثبت شده در فهرست آثار تاریخی کشور می باشد که از اماکن دیدنی تهران محسوب می شود. محدوده این محله در انطباق با بافت فعلی شهر تهران از شمال به میدان و خیابان امام خمینی (ره)، از شرق به خیابان ناصر خسرو، از غرب به خیابان خیام و از جنوب به خیابان پانزده خرداد محدود می شود. طول این محله از شمال به جنوب حدود ۹۰۰ متر و از غرب به شرق نزدیک ۵۰۰ متر است که وسعتی حدود ۴۵ هکتار را در بر می گیرد.
اطراف ارگ تهران را حصار و خندقی فرا گرفته بود که آنرا از شهر جدا میساخت. این حصار و خندق را استاد غلامرضا تبریزی معمار معروف آن زمان به امر کریمخان ساخته و حفر کرد. استاد غلامرضا با خاندان زند خویشی داشت و فرزند او حاجی میرزا جعفر خان، معمار مشهور عهد فتحعلی شاه و اوایل سلطنت ناصرالدین شاه بود.
افغان ها پس از تصرف تهران در سمت شمال ارگ تهران پلی ساختند که در مقابل آن دروازه ای احداث شد که آن را دروازه ارگ نامیدند ( همانیکه بعدها دروازه دولت نامیده شد ). ارگ تهران و برخی از ساختمان های درون آن ساخته دوران صفوی و زندیه است. این ارگ در زمان آغامحمدخان تقریبا در شمال تهران آن زمان قرار داشت و یک طرف آن به حصار شهر و طرف دیگرش متصل به شهر بود اما در سال های بعد و با توسعه شهر تهران و ایجاد خیابان های جدید، ارگ در نقطه مرکزی تهران قرار گرفت.

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-6

مجموعه تئاتر شهر تهران

بزرگ‌ترین مجموعه نمایش تئاترایران است که در دوران سلطنت محمدرضا شاه پهلوی و به ابتکار و ریاست عالیه فرح پهلوی در تهران ساخته شد.این مجموعه ازمعماری زیبایی برخورداراست وجزء میراث فرهنگی کشورمحسوب می‌شود. مجموعه تئاترشهردرچهارراه ولیعصر (تقاطع خیابان انقلاب وخیابان ولیعصر) درمجاورت پارک دانشجودرتهران قرارگرفته است ومحوطه سنگفرشی وسیع وزیبایی دارد.

برای رفتن به تئاتر شهر می توان از روبروی هتل در خیابان طالقانی با سوار شدن اتوبوسهای مسیر میدان انقلاب در ایستگاه چهارراه ولیعصر روبروی تئاتر شهر پیاده شد و از محیط زیبای تئاتر شهر و سالن های زیبای آن لذت برد

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-3

خانه هنرمندان ایران

مجموعه‌ای فرهنگی و هنری است که در پارک هنرمندانتهران واقع در خیابان ایرانشهر قرار دارد.[۱][۲] فعالیتهای خانه هنرمندان ایران نمایش فیلم، تئاتر و تله تئاتر، برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، گرافیک، عکس و مجسمه، اجرای کنسرت‌های موسیقی و سخنرانی اختصاص دارد[۱] و نیز محل دبیرخانهٔ صنف‌های هنری ایران است

برای رسیدن به خانه هنرمندان می توان از روبروی هتل به سمت غرب خیابان طالقانی حدود 15 دقیقه پیاده روی کرد و از فضای محوطه خانه هنرمندان و سالن های تئاتر آن لذت برد.

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-5

بازار بزرگ تهران

مجموعه بازار تاریخی تهران در ضلع جنوبی خیابان 15 خرداد و حد فاصل با خیابان مولوی ، خیام و 17 شهریور ، در بافت قدیمی و تاریخی شهر واقع شده و چون گذشته مهمترین مرکز تجاری و بازرگانی است. بازار تهران همراه دیگر بناهای تاریخی محدود خود مانند مسجد شاه ( امام ) ، مسجد جامع و…. از مجموعه های مهم تاریخی و هنری شهر تهران محسوب می شود
این بازار شامل بازار زرگرها و بازار فرش فروش ها و …. می باشد

برای رفتن به بازار بزرگ تهران می توان از روبروی درب هتل ( ایستگاه طالقانی ) سوار مترو شده و در ایستگاه 15 خرداد پیاده شد

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-4

خیابان منوچهری

اینجاخیابان منوچهری است؛جاییکه تاریخ بیش ازهرجای دیگری معنی پیدامی‌کنند وهمه چیزبراساس عمریکه کردهاست طبقه‌ بندی می‌شود. اینجا تاریخ رامعامله می‌کنند. خیابان منوچهری درست مثل موزه‌ای غیررسمی است که می‌توان اشیای قیمتی این موزه رادردستت بگیری وآنهارا ازنزدیک وراندازکنی.

می توان از روبروی هتل با تاکسی یا اتوبوس به صورت مستقیم به خیابان منوچهری رسید.

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-2

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران در تهران واقع است و از مکانهای دیدنی این شهر محسوب میشود.موزه ملی ایران شامل دو ساختمان مجزا به نامهای موزه ایران باستان (تاریخ تاسیس 1316 هجری شمسی) و موزه دوره اسلامی (تاریخ تاسیس 1375 هجری شمسی) است هم اکنون موزه ملی ایران 13 بخش مختلف شامل بخشهای پیش از تاریخ، تاریخی، اسلامی، مهر و سکه، مرمت، بخش کتیبه ها، کتابخانه و مرکز اسناد، پژوهشی تاریخ هنر ایران، پژوهشی تاریخ تمدن ملل، عکاسی، روابط عمومی و روابط بین الملل و پایگاه اطلاع رسانی و حفاظت فیزیکی را در برمی گیرد، که در طی سالیان متمادی در فضای داخلی موزه ملی ایران راه اندازی شده است.

موزه ایران باستان

موزه ایران باستان در ساختمانی به وسعت 20هزار متر مربع با ایوان بلند قرمز رنگی که بر گرفته از طاق کسرا در زمان ساسانیان است بنا شده . مهندس طراح موزه ایران باستان فرانسوی است ودر سال 1314 ساختمان آن آغاز ودر سال1316 به اتمام رسید موزه ایران باستان به لحاظ حجم،تنوع وکیفیت آثار در جهان جز چند موزه معروف جهانی محسوب میشود.این موزه بیش از 300000 شیبا ارزش را درون خودش جای داده است .در طبقه همکف موزه ایران باستان، سفالینه ها و اشیا نفیسی به نمایش گذاشته شده متعلق به ادوار مختلف تاریخ از دوره معاصر تاهزاره هشتم قبل از میلاد مسیح .از الهه باروری تا اولین انیمیشن در جهان ( تصویر متحرک یک بز کوهی ) از تندیسهای شاهان ، تا آدمهای نمکی و از مراسم اهدا هدایا تا مراسم دینی همه و همه را در این مجموعه با ارزش میتو

آدرس موزه ایران باستان : ابتدای خیابان ۳۰ تیر، در بخش غربی میدان مشق تهران در خیابان سی تیر

مشاهده بر روی نقشه گوگل
Untitled-1

کاخ گلستان

یکی از دیدنی های تهران مجموعه کاخ گلستان است که از جاذبه های گردشگری تهران به شمار می آید.

پیشینه تاریخی کاخ گلستان

تاریخچه کاخ گلستان ، از مکانهای دیدنی تهران، به زمان شاه عباس صفوی ( 988 ه.ق ) بر میگردد و در سلسله های بعد کم یا بیش نیز مورد توجه واقع شده تا اینکه در عهد کریمخان زند ما بین سالهای 1173 تا 1180 ه.ق نیز این مجموعه با ساخت دیوانخانه ای دچار تغییرات اساسی گردیده ، ولی اهمیت واقعی آن را می توان به دوران آقا محمدخان قاجار نسبت داد .

مشاهده بر روی نقشه گوگل
pic_around_01

برج میلاد

برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران، پایتخت ایران قرار دارد.برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین برج ایران،ششمین برج بلند مخابراتی جهان و بیستمین سازه بلند نامتکی جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه راس برج در میان تمامی برج های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. این سازه به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریبا از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران و از دیدنی های تهران به شمار می آید.

راه های دسترسی

از نظر راه های دسترسی و حمل و نقل ، برج میلاد دارای شرایط بسیار مطلوب و استثنایی است .
این مجموعه در میان چهار بزرگراه اصلی تهران یعنی بزرگراه های همت ، چمران ، حکیمو شیخ فضل الله نوری قرار دارد ، همچنین خط اختصاصی از یکی از ایستگاه ‏های مترو و تدارک امکانات حمل و نقل هوایی برای ارتباط سریع با فرودگاه نیز برای آن پیش بینی شده است.

مشاهده بر روی نقشه گوگل